
'Starlight' is het langverwachte nieuwe album van de Nederlandse band Templo Diez. Het album neemt je mee op reis langs een tiental nummers in de kenmerkende warme en filmische Templo Diez stijl. De band werkte vijf jaar aan ‘Starlight’, een lange periode waar veel gebeurde op privé-gebied en persoonlijke ontwikkelingen. Het zesde studioalbum geeft een startschot voor een nieuwe creatieve en actieve periode voor Templo Diez.
Beluister 'Starlight' via Spotify
De muziek van Templo Diez is geïnspireerd door reizen; langs landschappen en door waargebeurde verhalen, films en literatuur. Op eerdere releases vormden de nummers op zichzelf staande korte films, op ‘Starlight’ zijn alle liedjes tevens een kort verhaal. Templo Diez laat anno 2020 een meer introspectieve kant zien. De personages krijgen in de liedjes een diepere emotionele laag mee.
‘Nightwind’ ‘Nightwind’ is een muzikaal rijk nummer, een combinatie van jaren ’80 indie pop en psycherock. De korte tekst vertelt een heel verhaal in een paar woorden en neemt je mee naar LA by night, naar de kant van de misfits en de losers. Meer Bukowski of Fante dan Sunset Strip. Het liedje ‘Sister’ is geïnspireerd door een foto van de zus van zanger Pascal Hallibert. Hij vertelt: “De foto is genomen voordat mijn zus ging duiken in de Atlantische Oceaan medio februari. Typisch mijn zus. Met het liedje wil ik een hommage brengen aan haar kracht en eigenzinnigheid.”
‘Sound Of Waves’ Pascal schreef ‘Sound Of Waves’ voor zijn dochter; het gaat over het wonder van onschuld en de breekbare wijsheid die daarmee samengaat. ‘Southern And The Dog’ is live opgenomen en die energie is voelbaar door de hele track. De titel verwijst naar twee Amerikaanse 19de-eeuwse spoorlijnen (bijgenaamd The Southern en The Dog) die elkaar kruisten in Clarksdale Mississippi, de geboorteplek van de Delta Blues. Het tempo en de groove van het nummer doen denken aan een trein, met daar bovenop een mengsel van een gothic sfeer in een slow rock uitvoering. Afsluiter ‘Going Surfing’ is waarschijnlijk de eerste Slow Introspective Surf Song ooit. Pascal, van origine Fransman vertelt: “Surf is een belangrijke sport in de regio waar ik vandaan kom, en ook in het mythische America waar meeste van onze songs zich afspelen. Ooit moest het ervan komen: een surfsong in Templo Diez stijl.”
Templo Diez bestaat uit: Pascal Hallibert, Leejon Verhaeg, Paolo Panza, Hans Custers en Shireen van Dorp. Voormalige bandlid Miranda Visser speelde de vioolpartijen op ‘305 South’.
Live De band heeft in de loop der jaren een uitstekende live-reputatie opgebouwd, door emotionele en intense optredens, bijvoorbeeld tijdens diverse tours in Amerika (onder meer SXSW en CMJ) en Canada en verschillende Europese landen. In Nederland waren
er optredens in onder andere Paard, Paradiso en Tivoli en op festivals als Crossing Border, Motel Mozaïque en The Music In My Head.

‘Starlight’ is uitgekomen via label Innerstate 65. De distributie wordt verzorgd Continental Record Services.
Klik hier voor meer nieuws