
UPSTREAM bestaat uit 2 doorgewinterde muzikanten . ” te weten zangeres Chaja van der Heide en gitarist André van Solinge .
Sinds een kleine 2 jaar schrijven en spelen ze voornamelijk eigen werk , een mix van blues , jazz en ( country) pop Ze zijn breed georiënteerd , willen zich niet binden aan een specifieke stijl en proberen veel uit zonder daarbij hun eigen identiteit te verliezen.
Geen nieuwe stijl Toch is het niet hun bedoeling om geheel nieuwe muziekstijlen aan te boren , dit laten ze graag aan een jongere garde over. Liever laten ze zich inspireren door muziek die de tand des tijds heeft doorstaan. Doordachte composities die goed in elkaar zitten maar ook toegankelijk zijn en blijven hangen zodat mensen die ze voor het eerst horen al snel de behoefte voelen mee te zingen. Het uitgangspunt van “UPSTREAM “ is , dat de liedjes in de basis sterk genoeg moeten zijn om akoestisch overeind te blijven met 1 of 2 gitaren . Daaromheen verrijkt door andere instrumenten. De opnamen vinden vooralsnog plaats in eigen beheer en studio.
Met glans overeind Ze treden vooral op als duo met één of soms twee gitaren, wat percussie en twee prachtige stemmen. Door de manier waarop de songs zijn opgebouwd blijven ze akoestisch met glans overeind staan al spelen ze tegenwoordig soms ook aangevuld met bas, een extra backing vocaal en zijn er inmiddels ook plannen voor een voltallige band om de nummers opnamegetrouw weer te geven. Voorlopig werken ze hard aan naamsbekendheid , het opnemen en uitbrengen van nieuw materiaal en zoeken ze samenwerking met een platen label !
iTunes en Spotify Zo zijn er sinds deze week een viertal songs verkrijgbaar op iTunes en Spotify. Uiteenlopend van stijl maar toch onmiskenbaar Upstream. Luister naar het prachtige nummer Frozen met een lazy jazzy feel , het op Janis Joplin geïnspireerde bluesnummer “Loose Ends”, het nummer “Bumblebees” , zomers en sfeervol en het pakkende nummer “The Good Old day’s” waarin gerefereerd wordt naar goede oude tijden toen de wereld minder vluchtig was en kwaliteit werd verkozen boven kwantiteit . Het is waar ” UPSTREAM ” voor staat : tijdloze kwaliteit brengen in songs die het verdienen gehoord te worden. Klik op bijgevoegde playlist om te genieten van bovenstaande liedjes .
https://open.spotify.com/user/andr%C4%97vansolinge/playlist/77gB5TQ1ovSIvxiMk89yV5?si=2duCj4kN
https://livepodium.nl/bands/upstream/
Voor meer nieuws, releases, interviews, recensies en andere wetenswaardigheden, klik hier